IndeksCalendarFAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj

Share | 
 

 Regulamin

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
http://virtum.forumpolish.com/t45-rozyczka#45
http://virtum.forumpolish.com/t46-amciowe
http://virtum.forumpolish.com/t48-rose-amai-chamberlain
http://virtum.forumpolish.com
http://virtum.forumpolish.com
Amai
Różana Trucizna

avatar
ROLA NA FORUM : Różany Admin ● Naczelny Grafik ● Korektor KP ● Caryca Królików
Liczba postów : 76
Data dołączenia : 17/08/2016
Wiek użytkownika : 20

PisanieTemat: Regulamin   Pon Sie 29, 2016 12:02 pmpostanowienia ogólne

1. Przed rozpoczęciem gry należy zapoznać się z regulaminem, fabułą i podlegającymi pod nią tematami. Nieznajomość wspomnianych wcześniej tematów nie jest okolicznością łagodzącą!
2. Za nick uznawane jest imię, nazwisko lub pseudonim postaci, dlatego też nie powinien on zawierać znaków innych niż litery.
3. Obrażanie innych użytkowników jest zabronione.
4. Nie ma górnego limitu posiadanych multikont, ale każde musi być aktywne fabularnie.
5. Konta nieaktywne przez okres dłuższy niż dwa miesiące (bez żadnego usprawiedliwienia ze strony gracza) będą usuwane. Z kolei konto, z którego nie napisano ani jednego postu, zostanie skasowane po dwóch tygodniach.
5a. Jeśli użytkownik zgłosi tymczasową nieobecność, rezerwacja postaci zostanie unieważniona po dwóch miesiącach.
6. Podpisy pod regulaminem są obowiązkowe, również dla multikont. Bez podpisu pod regulaminem Karta Postaci nie będzie sprawdzona.
7. Administracja zastrzega sobie prawo do ewentualnych zmian w regulaminie forum, a użytkownicy mają obowiązek się zapoznać z poprawkami.
8. Niestosowanie się do regulaminu będzie skutkowało ostrzeżeniami oraz, w ostateczności, banicją na okres krótszy niż dwa tygodnie. Jeśli dojdzie do naruszenia któregoś z punktów regulaminu, użytkownik karany jest ostrzeżeniem, które poprzedza upomnienie. Otrzymanie trzech ostrzeżeń jest równoznaczne z banicją.
9. Jesteśmy ludźmi, nie robotami. Żaden z nas nie jest nieomylny i każdy ma swoje życie i problemy. Nie oburzajcie się na nas za drobną pomyłkę albo kilkudniową nieobecność.
10. Każdy użytkownik ma obowiązek wstawić avatar i uzupełnić profil.

posty i fabuła

1. Na forum posługujemy się językiem polskim, co obliguje do używania polskich liter.
2. Dbajmy o estetykę i poprawność naszych wypowiedzi – nie kaleczmy ich błędami językowymi. To samo tyczy się wszelkich udziwnień językowych, takich jak pisanie falą, stosowanie emotikonów czy celowe błędy ortograficzne. O ile w offtopie czy ChatBoxie uchodzą one płazem, w strefie fabularnej i Kartach Postaci należy ich się wystrzegać.
3. Nie zasłaniajmy się przypadłościami typu dysortografia – obecnie w większości przeglądarek można sprawdzić błędy. Ponadto słowniki nie gryzą, tak samo jak administracja.
4. Na naszym forum, w strefie fabularnej, nie obowiązuje cenzura postów, co tyczy się zarówno scen przemocy, stosunków seksualnych czy wulgaryzmów, jednak uprasza się zachowanie umiaru i przestrzeganie granic dobrego smaku. Wyjątkowo brutalne lub też sprośne sesje prosimy prowadzić prywatnie – przez PW lub komunikatory internetowe - lub przy pomocy znacznika hide.
5. Wypowiedzi postaci zaznaczamy kolorem i/lub pogrubieniem i rozpoczynamy myślnikiem. Nie tyldą, nie gwiazdką, a myślnikiem.
6. Śmierć postaci jest możliwa tylko pod warunkiem, że obie strony są co do tego zgodne. Należy też powiadomić o takim zabiegu jednego z administratorów.
7. Uprasza się, aby posty w strefie fabularnej były pisane z sensem i w miarę rozbudowane. Pięć rozbudowanych zdań to takie niezbędne minimum.
8. Śmierć postaci jest możliwa tylko pod warunkiem, że obie strony są co do tego zgodne. Należy też powiadomić o takim zabiegu jednego z administratorów.
9. Jedna postać może przebywać dwóch miejscach w danym momencie, jednak do zakończenia jednej z sesji nie wie, co się z nią działo w jej trakcie.
10. W trakcie interakcji z inną postacią, opisujemy jedynie zamiary naszej postaci.
11. Zakończenie sesji kończymy skrótem [z/t].

eventy i misje

1. Na raz można brać udział albo w jednym evencie, albo w jednej misji.
2. Zarówno eventy, jak i misje są nadzorowane przez Mistrza Gry.
3. Jeśli użytkownik lub MG będzie permanentnie zwlekał z odpisem, zostanie ukarany ostrzeżeniem. W sytuacji długiego oczekiwania na reakcję MG, użytkownicy mają prawo zażądać nowego Mistrza.

tworzenie postaci

1. Na dodanie Karty są trzy tygodnie od daty rejestracji.
2. Historia nie jest obowiązkowa dla zwykłych postaci. Tylko osoby aspirujące na Postać Specjalną i postać z rangą ograniczoną mają obowiązek zamieścić ją w Karcie Postaci. Dział Historia jest dla tych, którzy jakiś czas po oddaniu Karty Postaci, zdecydowali się napisać również historię.
3. Tylko Postaci Specjalne, marionetki i maskotki mogą posiadać zwierzęce atrybuty, na przykład kocie uszy i ogon.
4. Chociaż forum jest o tematyce fantasy, tylko postaci nie-ludzkie mogą posiadać nienaturalnie zabarwioną skórę, włosy i oczy. W przypadku ludzi należy te niuanse wyjaśnić, na przykład, farbowaniem włosów, noszeniem peruki czy soczewek koloryzujących.
5. Twoja postać wie tylko to, czego była świadkiem, co usłyszała, lub dowiedziała się od kogoś innego. Wszelkie próby jasnowidzenia są zabronione.
6. Administracja zastrzega sobie prawo do kontrolowania użytkowników w celu sprawdzenia, czy ci stosują się do ograniczeń mocy, które zostały nałożone przez osobę sprawdzającą Kartę lub Administrację.
7. Niestosowanie się do wyżej wymienionych ograniczeń będzie karalne.
8. Wszelkie nowe rasy należy wcześniej skonsultować z Administracją.
9. Tworzenie hybryd jest surowo zabronione - dziecko zawsze dziedziczy rasę, a co za tym idzie - atuty i słabości rasowe - tylko po jednym z rodziców.
10. Nie dodajemy nieukończonych Kart Postaci.
11. Tworzenie kanonicznych postaci z książek, filmów, komiksów i tak dalej jest surowo zabronione.
12. Chociaż forum jest o tematyce fantastycznej, prosimy o zachowanie odrobiny realizmu. Koścista dziewczyna o sporej niedowadze nie może pochwalić się dużym biustem. To samo tyczy się mężczyzn - wychudzony osobnik nie może się pochwalić pięknymi mięśniami. Jedynym wyjątkiem są Marionetki, Maskotki i Iskierki których waga może być maksymalnie o dziesięć kilogramów niższa, niż waga sugerowana dla osoby o danym wzroście.

grafika na forum

1. Minimalne wymiary avatara to 250 x 420 pikseli, maksymalne - 250 x 450.
2. Maksymalna szerokość sygnatury i grafiki wstawianej na forum to 450 pikseli.
3. Sygnatura może zawierać linki, na przykład do galerii avatarów lub motywu muzycznego postaci, ale nie może być jakąkolwiek reklamą.
4. Zarówno sygnatura, jak i avatar musi przedstawiać postać narysowaną. Zabronione jest stosowanie zdjęć w obrębie całego forum. Wyjątkiem od tej reguły są linki do ubioru postaci (np. w sygnaturze lub podpisie), niektóre gry w Parku Rozrywki, okazjonalnie zdjęcia w Opowieściach (niekoniecznie) fabularnych i fotografie prezentujące rozmaite lokacje - te ostatnie można wstawiać do tematów pod warunkiem, że nie przedstawiają one przy okazji ludzi.
5. Postaci przedstawione na grafikach nie mogą powtarzać, więc przed wstawieniem grafiki należy się upewnić, czy nie jest ona zarezerwowana.
6. Każdy użytkownik, po otrzymaniu akceptacji Karty, może zarezerwować trzy postaci.
7. Po miesięcznej, nieusprawiedliwionej nieobecności rezerwacja postaci jest cofana.
8. Avatar i sygnatura muszą być wykonane albo przez użytkownika, albo na jego prośbę.
9. Grafiki wstawiane na forum nie mogą przedstawiać treści pornograficznych, aczkolwiek niezabronione jest lekkie ecchi. Prosimy jednak o zachowanie granic dobrego smaku.

chatbox i offtop

1. Nie obrażamy innych użytkowników, szanujemy siebie nawzajem.
2. Wstawianie treści gorszących innych lub nawołujących do przemocy jest zabronione.
3. Na CB zabronione jest odgrywanie rozmaitych roleplay'ów. O ile przytulić w "gwiazdkach" można bez większych konsekwencji, to rozgrywanie scenek jest już zabronione.
4. Jeśli jeden z użytkowników uzna poruszany w Offtopie lub ChatBoxie temat za zbyt obraźliwy lub gorszący, ma obowiązek poprosić innych członków dyskusji do zmiany tematu, a ci mają obowiązek uszanować jego prośbę. Prosimy jednak tego nie nadużywać!

postanowienia końcowe

1. Za kradzież karty postaci lub jakiejkolwiek innej własności intelektualnej odpowiada tylko i wyłącznie użytkownik, który się tego dopuścił, nie Administracja i pozostali użytkownicy.
2. Pomysł forum, grafikę i kody zawdzięczamy Amai.
3. W razie jakichkolwiek problemów uprasza się o kontakt z Administracją.
4. Użytkowników uprasza się o załatwianie swoich sporów poza forum.

_________________


voicevoice
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 
Regulamin
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Regulamin Szkoły Magii i Czarodziejstwa Hogwart
» Regulamin Szkoły Magii i Czarodziejstwa Hogwart
» Łowcy Wampirów
» Regulamin forum
» Regulamin Forum i Gry

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Teatr zamknięty w szklanym pudełeczku... :: Organizacja :: Regulamin forum-
Skocz do: